329 0

AKILLI TELEFONLAR İÇİN ÜCRETSİZ EN İYİ  3B TARAMA UYGULAMALARI


 3B tarama uygulamaları ile 3B tarama hakkında bilgi edinmek eğlenceli bir yoldur. Bu yazıda 2019'daki en iyi 3B tarama uygulamalarını ele alıyoruz ve nasıl çalıştığını açıklıyoruz. Ayrıca durdurulan uygulamaları da takip ediyoruz ve 3D fotoğraf uygulamaları için özel bir bölümümüz var.

 

IOS VE ANDROID İÇİN EN İYİ 3D TARAYICI UYGULAMALARI NELERDİR?


Bir 3D tarayıcı uygulaması hemen hemen her akıllı telefonu cep boyutunda bir 3D tarayıcıya dönüştürebilir. 3B tarama uygulamaları, 2B fotoğraflardan 3B modeller oluşturan bir 3B tarama teknolojisi olan fotogrametri tabanlıdır.

Bir nesnenin resimlerini farklı açılardan çekiyorsunuz ve ardından bir yazılım görüntüleri bir araya getiriyor. Bu teknoloji, akıllı telefonunuzu 3B tarayıcıya dönüştürmenize olanak tanır.

3B tarama uygulamasıyla 3B tarama nesneleri, odaları ve hatta 3B vücut taraması için bile kullanabilirsiniz. Artırılmış gerçeklik için 3B nesneler oluşturmak için 3B tarayıcı uygulamasını kullanabilirsiniz. 3B yazdırma için 3B modeller oluşturmak da mümkündür.

Tabii ki, akıllı telefonlar için 3D tarayıcı uygulamaları gerçek 3D tarayıcılardan daha basittir.. Ancak, karmaşık donanımlara yatırım yapmadan 3D tarama hakkında daha fazla bilgi edinmek için harika ve uygun fiyatlı bir yoldur.

Bu yazıda, iPhone ve Android akıllı telefonlar için en iyi 3D tarayıcı uygulamalarının kapsamlı bir listesini sunuyoruz. Ayrıca iPad için en iyi 3B tarama uygulamalarını da içeriyoruz.

Uygulama Ülke Fiyat İşletim sistemi Ekstra Donanım
3DSizeME Canada Free iOS Yes ($379)
3D Creator Sweden Free Android No
Canvas United States Free iOS (iPads only) Yes ($379)
Capture: 3D Scan Anything United States Free iOS (iPhone X) No
ItSeez3D Russia Free iOS (iPads only) Yes ($379)
Qlone Israel Free iOS/Android No
Scandy Pro United States Free iOS (iPhone X) No
Scann3D Hungary Free Android No

 

Tabloda, iOS ve / veya Android cihazlar için en iyi 3B tarama mobil uygulamaları arasından seçimimizi sunuyoruz. Alfabetik sıraya göre listelenir.

3D TARAMA UYGULAMALARI NASIL ÇALIŞIR?

Fotogrametri 3D tarama teknolojisi tanım olarak, fotogrametri “fotoğraflardan ölçüm yapma bilimidir”. Basitçe söylemek gerekirse, bir 3B nesnesinin fotoğraflarını çekersiniz ve ardından yazılım resimleri bir araya getirir. Bu teknoloji ile, son 3B tarama renk ve dokuya sahiptir.

Bir akıllı telefon kullanarak 3B tarama (iOS veya Android) nesnenin birkaç resmini telefonunuzla farklı açılardan (genellikle nesnenin etrafında 360 °) çekmeniz gerekir. 3D tarama uygulamaları, resimleri doğru şekilde çekmenize yardımcı olacak ipuçları ve rehberlik sağlar.Ardından uygulama bu resimleri işler ve bir 3D model oluşturmak için bunları bir araya getirir. 3D model daha sonra ek 3D yazılımı kullanarak dışa aktarma veya düzenleme için kullanılabilir. Bazı durumlarda, kullanıcılar 3B modellerini 3B yazıcıyla da yazdırabilir.

YORUMLAR (0)

Yorum Yap